Za nami kolejne działanie w ramach projektu pn. „Samodzielne życie – odpowiedzialne życie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W zakresie działalności Świetlicy edukacyjno – rozwojowej „Samodzielni – odpowiedzialni” w środę 25 kwietnia przeprowadzona została akcja ekologiczna pn. „Szanuj przyrodę – nie śmieć”.
Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze, mgr Artura Potępy udało nam się włączyć w akcję młodzież gimnazjalną tejże placówki. Podziękowania należą się również p. mgr Małgorzacie Borowej, która aktywnie włączyła się w organizacje i udział w tym wydarzeniu.

Akcje ekologiczną rozpoczęliśmy od zbiórki uczniów obu szkół, po której pan dyrektor A. Potępa wspólnie z w-ce dyrektorem MOS Piotrem Pieprzykiem wsadzili drzewka na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Następnie sadzeniem drzewek zajęli się uczniowie.
Kolejnym punktem akcji było oznakowanie dzikich wysypisk śmieci na terenie Łysej Góry, które zostały zlokalizowane wcześniej podczas spacerów przez uczestników akcji.
Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek oraz dyskusją na temat ekologii w naszym życiu codziennym. Podczas akcji nasi chłopcy mogli poznać bliżej swoich rówieśników z pobliskiej szkoły oraz nawiązać relacje koleżeńskie.
Serdeczne podziękowania dla dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze za przyłączeni się do akcji, a także dla młodzieży z tej placówki za wspólną prace oraz aktywnie i miło spędzony czas.
Podziękowania kieruje również na ręce p. Ewelinie Sadłoń, p. Agnieszki Powroźnik i p. Tomasza Kuli za aktywne włącznie się w przygotowanie i udział w akcji.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”64″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]