Bardzo miło nam poinformować, iż ogród kwiatowy należący do naszego Ośrodka zajął I miejsce w  XIX edycji konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Celem współzawodnictwa jest promocja gminy Dębno poprzez wyróżnienie najbardziej zadbanych ogrodów – należących zarówno do osób prywatnych, jak również placówek kulturalno-szkolnych.

Zgłoszone do konkursu działki były wizytowane przez komisję konkursową, w skład której weszli przedstawiciele Wójta Gminy Dębno, Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy  oraz Małopolskiego Ośrodka Doradztwa  Rolniczego. Zgłoszenia zostały podzielone na cztery kategorie: ogrody mieszane, kwiatowe, tradycyjne oraz ogrody z nasadzeniami krzewów iglastych. Sprawdzano je pod kątem wyglądu zewnętrznego i wystroju fasady budynków, zagospodarowania obejścia wokół posesji, dekoracji i architektury ogrodowej.

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować Panom Andrzejowi Ziai i Krzysztofowi Baczyńskiemu, którzy od wielu lat wkładają ogrom pracy w prowadzenie ogrodu i upiększanie otoczenia naszego Ośrodka.(FP/www.gminadebno.pl)